سفیرجمهوری اسلامی ایران در تازنزانیا
اخبار > سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا با دبیر کل جامعه شرق آفریقا دیدار کرد.


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا با دبیر کل جامعه شرق آفریقا دیدار کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا با دبیر کل جامعه شرق آفریقا دیدار کرد.

 

مهدی آقاجعفری سفیر جمهوری اسلامی  ایران در تانزانیا در ملاقات با ریچارد سزیبرا دبیر کل جامعه شرق آفریقا روانامه خود را به عنوان سفیر اکرودیته کشورمان در این جامعه به وی تقدیم کرد.

در این ملاقات که در مقر جامعه شرق آفریقا در شهر آروشا در شمال تانزانیا انجام شد، آقاجعفری ضمن تشریح سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در قاره آفریقا، جایگاه ویژه کشورهای این قاره در سیاست خارجی کشورمان را مورد تاکید قرار داد. سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به رویکرد کشورمان در خصوص گسترش روابط و همکاری ها با نهادها و  سازمان های  اقتصادی منطقه ای  بر توسعه و تقویت همکار یها میان جمهوری اسلامی ایران و جامعه شرق آفریقا  بویژه در زمینه های اقتصادی ، تجاری و فناوری تاکید کرد.

ریچارد سزیبرا دبیر کل جامعه شرق آفریقا نیز در این دیدار ضمن خوشامد به سفیر جمهوری اسلامی ایران  و با تبریک و تمجید از برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری،  انتصاب دکتر ظریف به  وزارت امور خارجه را تبریک گفت.

وی از روند روابط وهمکاری های کشورهای عضو جامعه شرق آفریقا و جمهوری اسلامی ایران ابراز خرسندی کرد و  اظهار امید واری نمود در دوره سفیر جدید مناسبات اقتصادی جامعه شرق آفریقا و ایران بیش از پیش گسترش یابد.

 آقای سزیبرا با اشاره به پیشرفتهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف صنعتی و فناوری و با تاکید بر دوستی دیرینه و حضور موثر ایران در شرق آفریقا  اظهار امیدواری کرد جامعه شرق آفریقا از تجربیات و پیشرفتهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف بهره مند گردد.

کشورهای تانزانیا، کنیا، اوگاندا، رواندا و بروندی اعضای جامعه شرق آفریقا هستند.


٠٢:١٣ - 1392/06/02    /    شماره : ٧٥٥٦    /    تعداد نمایش : ٤٤٥خروج
وزارت امورخارجه | روادید الکترونیک | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر