سفیرجمهوری اسلامی ایران در تازنزانیا
اخبار > بدرقه اعضای سفارت و مقامات تانزانیایی از ناوگروه 44 ارتش ح ا ا


  چاپ        ارسال به دوست

بدرقه اعضای سفارت و مقامات تانزانیایی از ناوگروه 44 ارتش ح ا ا

ناوگروه 44 نیروی دریایی ارتش پس از بازدید چهار روزه امروز (سه‌شنبه) با بدرقه اعضای سفارت و مقامات تانزانیا این کشور را ترک کرد.

مقصد بعدی ناوگروه بندر کیپ تاون در آفریقای جنوبی است.

محمد دهقانی کاردار موقت کشورمان در تانزانیا طی سخنانی ضمن برشمردن نتایج مثبت بازدید ناو گروه مزبور گفت: حضور مقتدارانه ناو گروه ارتش جمهوری اسلامی ایران در شرق و شاخ آفریقا، مایه افتخار و پشتوانه محکمی برای ما دیپلمات‌ها و یک پرستیژ برای کشورمان است.

 دهقانی با بیان اینکه سفر ناو گروه با استقبال گرم مقامات تانزانیا مواجه شد، عنوان کرد: در شرایطی که تروریسم، دزدی دریایی، قاچاق و...امنیت دریایی را بخصوص در این منطقه به خطر انداخته است، سفر ناوگروه ارتش در این مسافت طولانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

جانشین نیروی دریایی تانزانیا نیز در دیدار با فرماندهان ناو گروه ارتش، خواستار استمرار بازدیدها و کمک جمهوری اسلامی برای تقویت نیروی دریایی این کشور شد.

معاون آموزش و عملیات ستادکل نیروی دفاع مردمی تانزانیا گفت: حضور نیروی دریایی ایران در اقیانوس هند مایه آرامش خاطر ماست.

 امیر دریادار گلستانه نیز طی سخنانی ضمن قدردانی از استقبال گرم، مهمانوازی و همکاری‌های صمیمانه و نیز هماهنگی‌های برنامه ناوگروه توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در دارالسلام گفت: حضور فعال نیروی دریایی در تامین صلح و امنیت، نشانه اقتدار نیروی دریایی کشورمان است.

ناوگروه 44 ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناو پشتیبانی بوشهر و ناو عملیاتی الوند از روز جمعه هفتم آبان ماه در بندردارالسلام پایتخت تانزانیا پهلو گرفتند. این سومین بازدید ناوگروه ارتش از بندر دارالسلام طی سه سال گذشته است.دانلود فايل : 12.jpg ( 18KB )


١١:٥٩ - 1395/08/13    /    شماره : ٤٢١١٩٢    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج
وزارت امورخارجه | روادید الکترونیک | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر