سفیرجمهوری اسلامی ایران در تازنزانیا
اخبار > تاکید وزیر خارجه تانزانیا بر توسعه همکاری ایران و تانزانیا برای مقابله با تروریزم


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید وزیر خارجه تانزانیا بر توسعه همکاری ایران و تانزانیا برای مقابله با تروریزم

تاکید وزیر خارجه تانزانیا بر توسعه همکاری ایران و تانزانیا برای مقابله با تروریزم

تاکید وزیر خارجه تانزانیا بر توسعه همکاری ایران و تانزانیا برای مقابله با تروریزم

وزیر امور خارجه تانزانیا در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رزیدانس سفیر کشورمان در دارالسلام، گفت: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای بزرگی در داخل به همراه داشته است و باعث پیشرفت در زمینه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، علمی، فرهنگی، حقوق شهروندی درکشور شده است. ایران یکی از کشورهای بزرگ، قدرتمند با سابقه تاریخی طولانی است. با وجود تحریم های غرب، ایران یکی از کشورهای قدرتمند و پیشرفته در زمینه اقتصادی در خاورمیانه و آسیا و جهان محسوب می شود. ما امروز می خواهیم از کشوری یاد بگیریم که با پشت سرگذاشتن چالش ها به پیشرفت و دستاوردهای خیلی خوبی دست یافته است. دکتر اگوستینه افزود: روابط اقتصادی خوبی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری متحد تانزانیا وجود دارد.

اینجانب در سفری که به تهران داشتم با جناب آقای دکتر ظریف همتای ایرانی خود و تعدادی دیگر از مقامات وزارت امور خارجه ملاقات کردم. همچنین در این سفر با جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهوری ایران ملاقات و پیام دعوت جناب آقای مگوفولی رئیس جمهور متحده تانزانیا تقدیم شد. ما درباره موضوعات مختلف از جمله همکاری برای مقابله با تروریزم گفتگو کردیم. در این سفر از نزدیک با پیشرفت های ایران در زمینه های مختلف آشنا شدم و متوجه شدم که ایران با آنچه که در رسانه ها تبلیغ می شود متفاوت است.

ایران از لحاظ منابع و انرژی کشوری غنی است و به پیشرفت های خیلی خوبی در این زمینه ها دست یافته است. این همان چیزی است که تانزانیا امروز به آن نیاز دارد. ایران موفق به استفاده از انرژی هسته ای صلح آمیز شده است و در این زمینه دستاوردهای خیلی خوبی داشته است. ایران از انرژی هسته ای صلح آمیز در مصارف صنعتی استفاده می کند و موافقتنامه هسته ای را با قدرت های جهانی امضا و به آن پایبند است که به شما تبریک می گویم. تانزانیا علاقمند به توسعه روابط و استفاده از تجارب ایران در زمینه های مختلف است. 


١١:٤٠ - 1396/12/04    /    شماره : ٥٠١٩١٤    /    تعداد نمایش : ١٣٢خروج
وزارت امورخارجه | روادید الکترونیک | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر